MeriLife Studio | Французькі натяжні стелі, Львів

Тканиннi натяжнi стелi

Тканиннi натяжнi стелi

Текстильні натяжні стелі виготовляються з поліестерної тканини, просоченої поліуретаном. На ринку тканинні натяжні стелі з’явилися помітно пізніше стель, які складаються з ПВХ. Приводом для їх створення були пошуки екологічного рішення для сухого, холодного монтажу натяжних стель.
Так в 2000 році після трьох років досліджень Бернар Гейс, засновник компанії CLIPSO, розробив кріпильні системи і унікальне полотно шириною до 5 метрів.


Фактично було створено нове покоління натяжних стель, основними перевагами яких є екологічність, можливість захисту від підробок, відсутність швів, морозостійкість, висока міцність, монтаж без нагріву приміщення.

Розглянемо властивості тканинних натяжних стель більш докладно.

Захист вiд пiдробок

Важливим аспектом при розгляді екологічності матеріалу, є захист від підробок. Такі виробники тканини для натяжних стель, як Pongs (тканина Descor) і Clipso наносять маркування по краях матеріалу – його назва, і товарний знак. В процесі монтажу краю матеріалу з написами зрізаються.

Перед монтажем, перевіривши маркування на тканині, замовник може упевнитися в тому, що йому буде встановлений саме той матеріал, який він замовив. Маркування обов’язково має бути присутня на тканині Descor і Clipso, якщо написи на матеріалі немає, значить вам намагаються продати підробку.

Випадків підробки маркування поки не зустрічалося. По-перше, підробка товарного знака – це кримінальний злочин. По-друге, нанесення написів на матеріал – досить дорогий процес, провідні виробники тканини для стель – компанії Pongs (Descor) і Clipso почали наносити маркування порівняно недавно, починаючи 2010 року.

Для порівняння, натяжні стелі на основі ПВХ не мають жодних ступенів захисту від підробки, які або позначення на ПВХ полотні відсутні, і ви ні як не зможете упевниться в тому, що ПВХ стелю дійсно німецька або французька. Якщо поруч покласти зразок китайської і німецької плівки, вони будуть абсолютно однаковими, відрізнятися буде тільки хімічний склад. Залишається тільки вірити наслово і сподіватися, що вас не обдурять

Абсолютна екологiчнiсть

Матеріали Descor і Clipso мають всі необхідні санітарно-епідеміологічні сертифікати, що дозволяють застосовувати їх в будь-яких типах житлових і громадських приміщень. Обидва матеріали хороші, однак по частині наданої документації та інформаційної підтримки на першому місці, звичайно ж, продукція компанії Clipso, проте і ціна натяжних стель Clipso значно вище. На сайті Clipso доступні для ознайомлення шість світових сертифікатів якості. А з грудня 2010 року компанія Clipso є однією з перших компаній-виробників технічних покриттів в світі, що отримала найвищий бал A + (основні речовини і загальний обсяг викидів) – найкраща категорія з можливих!

Інша важлива властивість тканинних стель – висока міцність. Ненароком порвати таку стелю треба постаратися, навіть погано заточеним ножем її порізати не вдасться. Бували випадки, коли ПВХ стелю доводилося міняти вже наступний день після монтажу – результат неакуратне поводження з гострими предметами. З тканинним стелею такого б не сталося. Якщо тканинну стелю проткнути, дірка не розповзеться з часом, як на ПВХ стелях. У випадку, коли дірка невелика і непомітна, можна про неї забути. Але в нашій практиці випадків, коли порвали тканинну стеля, поки не було.

Тканинні стелі – єдиний варіант серед натяжних конструкцій, які можна встановлювати в неопалюваних приміщеннях. Стеля витримує температуру до -40 градусів. ПВХ стелі можна експлуатувати тільки при плюсовій температурі.

Особливістю матеріалу так само є і те, що матеріал розкроюється «за місцем» в процесі монтажу. Перед монтажем установники стель просто відрізають з рулону необхідний розмір тканини. Для порівняння, ПВХ стелі кроятся під розмір в умовах цеху на спеціальних ТВЧ верстатах. Максимальна ширина тканинного полотна 5 метрів, що дозволяє змонтувати стелю без швів практично в будь-яких приміщеннях. На тканинному стелі швів не буває в принципі, технологією не передбачено.

Монтаж тканинних натяжних стель

Монтуються тканинні натяжні стелі “на холодну” без нагрівання приміщення газової гарматою, як у випадку з ПВХ стелями. Натяжка відбувається за рахунок багаторазової перепасування матеріалу в кріпильному профілі. Хочу зауважити, на відеоролику Clipso, що розповідає про технології монтажу тканинного стелі, після заправки матеріалу залишилися зморшки на стелі розгладжують шляхом прогріву зморшки термопистолетом. Так от, скільки ми працюємо з тканиною, термопістолет жодного разу застосовувати не доводилося. Якщо монтувати стелю без поспіху, витративши зайві 20 хвилин на та те, щоб пройти пару зайвих кіл по периметру, підтягнувши і перезаправити матеріал, то ніяких зморшок не буде в принципі. Стеля натягується настільки, що дзвенить як барабан.

Провідними виробниками тканинного матеріалу для натяжних стель є компанії Clipso (Франція-Швейцарія) і Pongs Textil (матеріал Descor) (Німеччина). Ці компанії є одночасно виробниками тканини і власниками торгових марок, під якими продають свою продукцію. Матеріал у них приблизно однакової якості. Варто відзначити інформаційну підтримку. Тут Clipso, безсумнівно, лідер ринку натяжних стель. Дуже інформативний сайт, жодна велика будівельна виставка не обходиться без участі компанії Clipso. Зате тканину Descor дешевше. Ті, хто не готовий переплачувати за марку, можуть сміливо вибрати матеріал Descor – буде гарантовано хороший результат.

Крім Descor і Clipso на слуху такі торгові марки, як Cerutti і Alloys. Власниками цих брендів є комерційні організації, які немають жодного відношення до виробництва, розкручують свій бренд в окремих регіонах. Банальні перекупники, єдина мета яких купити подешевше, продати дорожче. Приміром, власником бренду «італійські стелі Cerutti» є російська організація «ТОВ Стеля-АРТ». На яких заводах вони закуповують матеріал – ніхто не знає. У кожному разі, пропонований ними матеріал нітрохи не краще того ж Дескор, а коштує дорожче. Так що більш детально зупинятися на розгляді їхньої продукції не будемо.

Як і в усьому, крім достоїнств у тканинних стель є й недоліки. В першу чергу, матеріал вимагає дбайливого поводження. Сильне забруднення відмити з неї проблематично, хоча забруднити стелю треба постаратися. Невеликі забруднення, такі як сліди від рук, пил, без туди витираються сухою або вологою ганчіркою, можна використовувати розчин з прального порошку. Тільки не можна довго терти на одному місці, щоб не залишилося Затири. Інша проблема – комахи, точніше мухи. Якщо на вікнах встановлені москітні сітки, хвилюватися немає про що. Якщо ж у вас будинок в селі, де вічно двері навстіж, то за пару років мухи, вибачте, засрут стелю так, що полотно доведеться міняти. Справа в тому, що послід мух проникає глибоко в структуру тканини, і відмити його вже не вийде. Та ж проблема з комахами характерна і ПВХ стелі, але там стелю від комах відмити все ж можна, взявши тряпочку з вайт-спіритом і набравшись терпіння. Хоча при великих забрудненнях полотно і у випадку з ПВХ стелями легше поміняти, ніж відмити. До речі, тканинний стеля вайт-спіритом протирати не можна.

Ще один недолік – тканинні стелі мають пористу структуру, і з цієї причини не тримають воду. У випадку, якщо вас заллють, полотно доведеться міняти. Тут можна дати рекомендацію, в приміщення, де є ймовірність затоки, тобто в туалеті і ванні краще встановлювати стелі ПВХ.

Порівнюючи всі за і проти, можна виділити основне достоїнство тканинних стель – екологічність. На відміну від ПВХ стель, тканинні стелі з якими ми працюємо – Descor і Clipso, в більшості випадків, абсолютно без запаху (залежить від партії), якщо в рідкісних випадках запах і буває, то незначний і швидко проходить. Тканинні стелі – ідеальне рішення для таких приміщень як спальня, дитяча, зал, вітальня.

Те, що ми робимо найкраще...