MeriLife Studio | Французькі натяжні стелі, Львів

Монтаж

Технологiя монтажу натяжних стель

Натяжна стеля являє собою полотно (вінілове або тканинне) натягнуте і закріплене під основною стелею приміщення за допомогою монтажного профіля (багета). Полотно, профіль, спосіб кріплення вибираються індивідуально для кожного монтажу, незмінні лише етапи монтажу натяжних стель.


Етапи монтажу натяжних стель

Визначення рiвня i висоти

Для цього використовують два види приладiв: водяний i лазерний рiвень. i той i iнший варiант прийнятний. Спочатку позначається найнижча точка, вiд якої вiдкладається 3-4 см. Ця мiтка диктує рiвень всiй площинi стелі.

Розмiтка вбудованих елементiв

Розташування всiх свiтлових приладiв необхiдно знати до початку процесу монтажу, тому що для кожного елемента, який потрiбно вмонтувати, робиться стiйка – тримач. Розстановку точечних свiтильникiв, люстр, вентиляцiї розмiщують виходячи з технiчних особливостей примiщення, враховуючи доступ до електроживлення, свiтловi зони кiмнати.

Монтаж багета i тримачiв вбудованих елементiв

Алюмiнiєвий профiль або ПВХ багет, який крiпиться на стiну, рiдше на базовiй стелі, створює каркас. Для крiплення використовують пластиковi дюбелi i загартованi саморiзи. Щоб змонтувати профiль до гiпсокартону необхiдно брати дюбелi типу “метелик” або “Molly”. Якiсть, встановленого профiлю визначається вiдсутнiстю промiжкiв у стиках багета i мiцнiсть крiплення. Профіль може бути пластиковий або алюмінієвий.

Алюмінієвий забезпечує більш надійне і довговічне кріплення, тому, якщо немає криволінійних ділянок, краще використовувати саме алюмінієвий профіль.

Пластиковий профіль зручно використовувати на криволінійних ділянках, оскільки завдяки гнучкості він максимально щільно прилягає до стіни.

Також, монтажні профілі діляться на пристінні, стельові і сепараційні. Пристінний – найбільш затребуваний вид профілю. Він кріпиться до стіни, поєднуючи міцність конструкції і зручність монтажу.

Стельовий профіль використовується, коли необхідно мінімізувати відступ від основної стелі. Допускається використовувати стельовий профіль тільки за умови, що стеля, до якої він буде кріпитися є абсолютно рівною.

Сепараційний (з’єднувальний) профіль призначений для з’єднання полотен натяжних стель. Наприклад, якщо ширина приміщення більше 5,5 метрів, якщо стеля складається з декількох площин, якщо треба обійти колону і т.д.

Стiйки прикручуються до базового стелі, згiдно з розмiткою. Тримач складається з двох частин: пандус i прямий пiдвiс. Пандус виготовлений у виглядi плоского диска з отвором необхiдного дiаметра.

Натяжка матерiалу

Ключовий етап – натяжка. Це дуже вiдповiдальний момент, де необхiдна робота квалiфiкацiї майстра. Тут необхiдно знати принципи поведiнки полотна. Важливо, що б натягування вiдбувалося рiвномiрно, без перетяжки допустимих значень. Натягнуте полотно не повинно мати надмiрний провис i в теж час не бути, як струна.

Після монтажу профілю, встановлюється полотно натяжної стелі. Якщо це ПВХ плівка, то приміщення необхідно попередньо нагріти до 70 ° С. Полотно кріпиться до профілю спочатку кутами, потім серединою кожного боку, серединою кожної незакріпленої ділянки, і так до фіксації всього периметра полотна в профілі.

Тканинна натяжна стеля монтується при кімнатній температурі трохи по-іншому: спочатку середина кожного боку полотна кріпиться до профілю, потім послідовно від центру до кутів полотно встановлюється в профіль.

Такі методи дозволяють максимально рівномірно встановити натяжну стелюі.

Декорування плiнтусом

Плiнтус, є вiнцем композицiї, вiн додає дизайну благородного i закiнченого вигляду. Для натяжних стель використовують два види окантовки. Це пластикова вставка (молдинг), яка крiпиться безпосередньо у профiль (штапиковое крiплення). Полiуретановий плiнтус, який клеїться до стiни. Бувають натяжні стелі, якi не потребують використання будь-якого плiнтуса, в силу особливостей типу крiплення.Після установки натяжної стелі в технічний зазор між полотном і стіною монтуєтьсяпластикова вставка. Вона виконує не тільки маскувальну функцію, й декоративну, оскільки має вигляд акуратного вузького стельового плінтуса і робить стик полотна і стіни естетичним і завершеним. До того ж, декоративна вставка буває різної ширини і різних кольорів, тому підібрати найбільш підходящу не складе труднощів.

Якщо замовнику не подобається присутність будь-яких вставок, плінтусів, встановити натяжні стелі можна за допомогою безщілевої системи кріплення натяжних стель. Це особлива система, при якій полотно тісно прилягає до стіни, і немає необхідності використовувати стельовий плінтус.

Установка свiтильникiв

У завершальному етапi встановлюють точечні свiтильники (люстри) i перевiряють їх на працездатнiсть. Тут необхiдно вiдзначити, що кожен вбудований елемент пов’язаний з прорiзанням натяжної стелі, тому перед вирiзанням отворiв, їх треба проклеїти спецiальними пластиковими кiльцями (термокільця), запобiгши тим самим “розриву” матерiалу. Бажано використовувати готовi штампованi кiльця, промислового виробництва. Перед вставкою свiтильникiв, регулюють висоту платформи.

Системи крiплення натяжних стель

Те, що ми робимо найкраще...