MeriLife Studio | Французькі натяжні стелі, Львів

Системи ” Swarovski “

Swarovski

Даніель Сваровскі народився в 1862 році на півночі Австро-Угорської імперії, в горах Богемії. Цей край відомий не стільки “Богемською рапсодією” гурту Queen, скільки знаменитим богемским склом, яке тут почали видувати і обробляти задовго до промислової революції. Тоді в будинку у кожного поважаючого себе богемці працювала скляна майстерня. Не був винятком і батько Даніеля, але особливим розмахом підприємства його явно не відрізнялися.

Зі скла він виготовляв біжутерію, заколки для волосся та інші аксесуари. Все це для домашніх потреб та роздрібної торгівлі, не більше. Сваровскі – молодший кілька років трудився в сімейному бізнесі, а потім занудьгував. Тісне йому стало Богемська селище. Великі справи, вирішив він, робляться у великих містах. Наприклад, в Парижі. Саме туди відправився Даніель вивчати хімію, фізику, механіку та інші необхідні для інженера науки. А вивчивши їх, поїхав на всесвітню електротехнічну виставку. Там, серед таємничих механізмів і не менш таємничих панів-винахідників, він задумався: чи не можна пристосувати електричний струм для шліфування скла?

Сваровськi поставив на потiк свiтський блиск, престиж, право на обранiсть та iншi iлюзii, якi асоцiюються у людей з дорогоцiнними камiнцями.

У 1891 році після довгих роздумів і прикидок він змайстрував перший у світі електричний шліфувальний верстат. Ця машина дозволяла обробляти камені і кришталь в солідній кількості і з відмінною якістю. Вирішивши не конкурувати з богемського умільцями, він перебрався в Австрію і там, в тірольському містечку Вамменс, став штампувати кришталь, що імітує дорогоцінні камені. Факт імітації Сваровскі не приховував, оскільки вважав свій бізнес цілком законним. Його кришталь виглядав так само, як діаманти, а значить, міг виконувати таку ж соціальну функцію. Простіше кажучи, Сваровські поставив на потік світський блиск, престиж, право на обраність та інші ілюзії, які асоціюються у людей з дорогоцінними камінцями.

Фабрику Сваровскі завалили замовленнями. Йому довелося розширити приміщення і найняти 200 робітників. Тоді-то фірма і отримала назву Swarovski. За кілька років Сваровські довів технологію ограновування і шліфовки кристалів до досконалості. Виявилося, що в усьому світі тільки він знає, як домогтися надприродною прозорості кришталю. Головні конкуренти хитрого Даніеля, знамениті скляні заводи Венеції, опинилися на межі розорення. Навіть богемские склодуви не змогли переплюнути свого земляка. Промислової огранюванням пробували займатися багато. Тоді-то і з’ясувалося, що сила Сваровскі не стільки в верстатах, скільки у формулі, яку він розробив для варіння свого кришталю.

 

Те, що ми робимо найкраще...